![]() |
|||
|
• Archief
|
Hier het uigebreidde verslag van de voorjaarstraining op circuit Alcarras, Spanje, verreden op maandag 28 maart t/m donderdag 31 maart 2011.
In verband met de
tegenvallende ervaringen van de voorjaarstraining in Frankrijk
in 2010, hebben we besloten
Zaterdag ochtend, 26 maart Om 03.00 uur verzameld in Poeldijk waar alle motoren al in de bus klaar stonden. Jos was al gearriveerd met zijn 2e en reserve motor. Nadat deze in de aanhanger geladen was, kon het avontuur beginnen. Na 20 km even
de bandjes checken.
Deze bleken bloed heet dus een beetje lucht er bij. We hadden
zo'n 1.700km voor de boeg. Daarom besloten om eerst – vertrouwd
- naar Ales in Zuid-Frankrijk (om) te rijden om daar te overnachten. 1,5 uur leek de bus vermogen te verliezen en had moeite met de heuvels van de Route Soleil. Nadat de motor even
is uitgezet, leek het
probleem voor korte tijd te verdwijnen. met alles wat daarbij hoort. Hierdoor was de paddock vol en konden we er niet overnachten. Bovendien zijn de campings in de buurt zijn in maart nog gesloten, daarom hebben we besloten in de buurt van een camping de bus te parkeren. Nadat we daar wat gegeten hadden, wild hadden geplast en getandenpoetst zijn we om een uur of 9 op de luxe bedden in de bus gaan slapen. Niet te veel bewegen, want als er één beweegd dan bewegen we allemaal.
Zondag 27 maart rijden richting Spanje. De reis verliep voorspoedig. Bij een tol poort in Zuid-Frankrijk komen we een Nederlandse bus tegen. Het blijken Fred en Peggy te zijn, onderweg naar het ciruit van Barcelona (Catalunya).
Hoe bedoel je, toeval?? vast ingeschreven. Gelukkig kregen we meteen de sleutel van onze pitbox (#10) zodat we deze vast konden inrichten. Intussen waren de enige andere twee Nederlanders –Bart en Hugo – ook aangekomen. (Eric kende ze
al via het forum).
gaan slapen, Ron in de bus, Rene, Jos en Eric stofhappen in de skybox boven de pitboxen; een ruimte ter grote van ca.8 pitboxen echter zonder afgewerkte vloer.
Maandag 28 maart om 9 uur. Nadrukkelijk werd vermeld dat je het tempo rustig moet opbouwen om je krachten over de 4
dagen te verdelen. een 2:17.00. Rene startte met een 2:17 en eindigde met een 2:00.03. Dus een goede dag voor iedereen met
lekker zonnig weer (tegen
de 20oC).
het probleem; de
brandstofpomp moest gereviseerd worden. bed zijn gegaan.
Dinsdag 29 maart gekregen van Bart (Buukie) en Hugo(Sr.). Om 10.20uur mochten Eric, Jos en Rene gezamelijk de baan op. Jos
had die dag wat tijd
genomen om ons een voor een te bekijken zodat we weten waar we
aan konden werken. Bijbehorende tijden:
het nodige aan
onderhoud. Ron moest zijn olie en waterpeil nakijken en kwam op
het briljante idee om (een beetje) remolie in zijn motorblok te
gooien wat natuurlijk een oliedomme actie was. We geven San
Miguel maar de schuld.
nog verse (carbon) remblokken
gemonteerd. langs voor een biertje. Om middernacht maar weer het bed ingestapt. Deze keer moest Ron ook boven de pitbox gaan slapen want zijn bed (de bus) stond nog bij de garage.
Woensdag 30 maart aldus verkenner Ron. Na diverse kopjes koffie werd het droog genoeg voor de rest en Jos zette meteen een
1.47 neer. rijder). Deze 1-uurs race begint met een rollende start. Eric begon de eerste stint van 15 minuten (hadden we zelf besloten). Eric ging goed van kiet en haalde diverse rijders in. De tweede stint van Rene verliep ook goed en werd er weer ingehaald. Inmiddels kwam Rene binnen om te wisselen. Verbaasd keek Rene toen Eric’s motor binnen bleef staan. We waren namelijk gediskwalificeerd omdat Eric bij de start te vroeg had ingehaald. Balen
maar het is niet
anders. toen er net geel werd gevlagd. Niet gezien en dus ook gediskwalificeerd terwijl ze met grote voorsprong winnaar
van de endurance
waren! uitslagen gesproken werd. Met wat bier erbij viel dat steeds beter te begrijpen.
Donderdag 31 maart zon en temperaturen rond de 25oC. Ontbijten, verslag typen, koffie en klaar maken voor een dag knallen. En dat is het ook geworden. Iedereen had zijn tijd weer scherper gezet: Jos 1:44.7, Eric 1:50.22, Ron 2:05.27 en Rene 1:52.4. Aan het eind van de dag zouden Rene en Eric nog een sprint race rijden. Rene bedankte hiervoor omdat hij al 4 dagen (goed) gereden had en gaf een race hem geen goed gevoel. Eric heeft deze race wel gereden en is 10e geworden; Weer een beker voor op de plank thuis. Na de prijs uitreiking de spullen ingeladen en in Alcarras wat gegeten. Op het circuit zouden we gaan slapen. Eerst nog met een paar duitse vrienden een aantal (van hun) biertjes gedronken, behalve Jos want hij zou ons rijden de volgende dag. Na een paar uurtjes geslapen te hebben konden we vertrekken.
Vrijdag 1 april adem benemend mooi hebben we gehoord van Jos want de rest lag te slapen. Om kwart voor 7 werden we wakker van een hoop herrie tijdens het remmen. We dachten aan problemen met de remmen maar bleek dat de trekhaak
bijna was afgebroken! Vielha. Terwijl de aanhanger bij een Repsol pomp stond hebben we een constructie bedrijf gevonden waar een vriendelijke en kundige lasser ons in geholpen heeft. Het kostte hem twee uur omdat hij niet snel tevreden was.
Het laswerk zag er
stevig uit. van een arrestatieteam, die ons verderop van de weg haalde. Pasporten werden nagetrokken en na enkele minuten mochten we weer verder. De verdere reis is gelukkig voorspoedig verlopen. Om een uur of 2 ’s-nachts waren we weer in terug Poeldijk.
|
||
|
|||
|---|---|---|---|